Пивний хміль
Серед всіх інгредієнтів для приготування пива, саме хміль став його символом. Завдяки йому пиво навіть отримало характерне найменування - хмільне. Але, щоб зварити якісне домашнє пиво, купити хміль для пивоваріння недостатньо. Потрібно детально вивчити всі деталі і вибрати той пивний хміль, який буде підходити саме під ваші смакові і ароматичні переваги.
Який пивний хміль купити для домашнього пивоваріння
Напевно при погляді на кучеряву рослину з пишними зеленими шишечками кожному приходила в голову думка про пиво. "Ось нарвати б і зварити ....". Якщо все було б настільки просто, то давно кожен другий пиволюбитель мав вдома свою міні-пивоварню.
Насправді до хмелю для пивоваріння дуже високі вимоги. Адже саме від нього залежить стійкість піни, повне розкриття аромату і смакових властивостей готового напою. Крім того сучасні сорти мають антисептичні властивості, які сприяють захисту сусла від шкідливих бактерій. І головне - додають улюблену нам всім гірчинку.
Види хмелю для пива
Існує три основних види:
- Шишковий
Одна шишка містить 40-70 зелених квіток. Кожен з них - це пелюсткоподібна чешуйка, в якій "живе" зернятко лупуліна, що містить смоли. Саме вони забезпечують традиційний пивний запах. Після збору шишки сушать при температур до 50 ° С і максимальної вологості 12%. В пивоварні хміль шишковий потрапляє в пресованому вигляді. Такий вид зручний в транспортуванні і зберіганні.
- Гранульований
Має дві категорії:
- 90 - для отримання 90 кг напою зі 100 кг сировини;
- 45 - дозволяє зварити тільки 45 кг пива, але з набагато більшою концентрованого.
Його використання дозволяє отримати на 10% більше гіркоти. При правильному зберіганні (у вакуумній упаковці) зберігає цінні властивості протягом 3 років.
- Екстракт
Його використання скорочує втрату сусла і збільшує гіркоту напою. Даний хміль для пива отримують шляхом обробки шишечок розчинниками із застосуванням рідкого СО2 або етанолу. Екстракт містить важливі ароматичні та гіркі компоненти. Корисні властивості і характеристики зберігаються дуже довго.
Як вибрати хміль для пива
Існує більше 100 сортів хмелю для варіння пива. Їх поділяють на:
- гіркі,
- ароматні,
- смакові.
Перші - найбільш поширені. У них міститься багато смол та незначна кількість хмелевого масла. Їх додають для формування гіркуватості напою на початкових етапах приготування сусла.
Якісний продукт містить:
- гіркі речовини, які
- підвищують стійкість піни
- перешкоджають розвитку патогенної мікрофлори
- сприяють коагуляції білка
- хмелеве (ефірне) масло:
- кожен сорт відповідає за особливі ароматичні властивості
- дубильні компоненти
- відповідають за освітлюваність напою
- мінеральні речовини
Купити хміль для пива в Україні в магазині "Пивна хата UA"
Чому саме у нас? Тому що наш інтернет-магазин пропонує дуже широкий асортимент усіх можливих хмельових сортів. У нас Ви знайдете:
- Magnum (Магнум). Використовується для всіх сортів пінного. Містить 13-15% альфа-кислоти (чим вона вище, тим більше відчувається гірчинка). Найкраще підходить для лагерів і стаутів.
- Hersbrucker (Херсбрукер). Створює м'який присмак з нотками гіркоти. Альфа-кислота - 3-5,5%. На ньому варять лагери, пліч-біри, Пілсен.
- Nothern Brewer (Нозерн Бревер). 7-10% альфа-кислоти. Для біттера і англійського Пейлі.
- Strisslespalt hops. 3-5%. Надає присмак з середньою інтенсивністю. Використовується для варіння лагера.
- Hallertauer Tradition (Халлертау Традішін). 3,5-5,5%. З фруктово-трав'янистим смаковим відтінком і пряним трав'яним присмаком. Використовується для лагера.
- Cascade (Каскад). 4,5-7%. Один з найбільш популярних сортів хмелю для крафтового пива. Створює квітково-цитрусовий смак з пряними нотками. Використовується для виготовлення портерів і Пейлі елів.
Ціна на хміль залежить від сорту і потрібного обсягу. В інтернет-магазині "Пивна хата UA" можна купити хміль оптом чи вроздріб. Доставка в будь-яку точку України: в Київ, Хмельницький, Львів, Дніпро, Одесу, Харків та інші міста.