Набір трав і спецій для туніського лікеру Thibarine
Ви помітили, що кращі творіння робляться тоді, коли вони заборонені. Це стосується і туніського лікеру Тібарин. Його винайшли монахи в мусульманській країні, де алкоголь знаходиться під суворою забороною. Але, не дивлячись на заборону, цей міцний напій за давньою традицією готують уже понад 120 років. Проте купити його можуть в основному тільки туристи.
Назву напій отримав на честь міста Тібаті, недалеко від якого жили батьки-монахи.
Точний рецепт лікеру Тібарин невідомий. Але інгредієнти, які входять до складу набору, дозволяють приготувати напій з максимально наближеним смаковим і ароматичним профілем. Він наділений янтарно-коричневим кольором, має густу консистенцію солодкувато-гіркуватий смак, в якому відчуваються яскраві нотки кориці, помірно виражений присмак перцю, гіркого кмину і полину, морозно освіжаючої м'яти і ще ряду гармонійних переливів спецій.
Така багата трав'яна комбінація дозволяє зробити не просто алкоголь, а лікувальну настоянку, яка сприятливо впливає на травлення, наділена заспокійливими властивостями, допомагає позбутися від головних болів і підвищеного тиску.
Як приготувати лікер Тібарин в домашніх умовах
Для приготування дистиляту знадобитися:
- Набір трав і спецій - 1 уп.
- Алкоголь фортецею 85% - 2 л
- Цукор - 1,2 кг
- Вода - 2,5 л
Покрокова інструкція лікеру Тібарин
- Приправи залити спиртним і перемішати.
- Залишити в тепломму темному місці на 3 дні.
- У настій додати 2 літри води і перегнати разом зі спеціями.
- Вибирати до міцності 60% в струмені. Вийде приблизно 2 л 60% спирту з приємним трав'яним ароматом.
- З цукру і води (300 мл) зваріть сироп.
- 1 л цукрового сиропу додати до приготовленого напою і добре перемішати.
- Поставити на відпочинок на 3-5 днів.
Thibarine краще вживати охолодженим в чистому вигляді, або додавати до кави / чаю. Кращою закускою під цю трав'яну настоянку будуть фрукти, особливо фініки.