Як зробити самогон в домашніх умовах: інструкція з 5 кроків
Зміст
Як зварити самогон дома
Не знаєте як виготовити самогон? Тоді ви потрапили за адресою. У цій статті зібрана вся найнеобхідніша інформація про те як зробити хороший самогон в домашніх умовах. Все лаконічно і пояснено зрозумілою мовою.
Читайте до кінця і самі переконаєтеся наскільки все просто.
Краще самогону - самогон власного виробництва
Навіть відомі гуру в винокурінні свого часу також починали з нуля. Тому не бійтеся пробувати себе в самогонному хобі і експериментувати з новими рецептами алкоголю. Тим більше це справа з кожним роком набирає популярності. А завдяки великому вибору сучасного самогонного приладдя у вас практично не залишиться шансів на те, щоб зварити неякісний алкоголь. Просто підберіть підходящі саме вам обладнання, сировину та дотримуйтесь рецептів приготування.
Необхідне обладнання для приготування самогону
Перш ніж розповідати про тонкощі приготування самогону в домашніх умовах, почнемо з найважливішого - інвентаря самогонника.
Якщо ви вже озброїлися самогонним арсеналом, тоді цей пункт можете пропустити і переходити до наступного. Але все ж краще прочитайте, адже всяке буває. Можливо щось упустили або побачите якісь ноу-хау обладнання, що дозволяють робити якісний самогон в домашніх умовах про який ви завжди мріяли.
І так, ось список першочергового обладнання та аксесуарів, необхідних для приготування домашнього самогону:
Самогонний апарат
Хороше самогонне обладнання - запорука якісного алкоголю. Особливу увагу потрібно звернути на вибір апарату для самогоноваріння. Вони відрізняються за виробником, матеріалом, комплектацією, об'ємом і т.д. Використовувати можна навіть саморобні апарати.
Але якщо є можливість, краще не економте і купіть собі якісний дистиллятор. Задоволення не з дешевих, але про це придбання ви не пошкодуєте.
Резервуар для бродіння
Він повинен бити з інертного матеріалу: нержавіючої сталі або скла. Для самогоноваріння вони підходять найкраще, але крім ряду достоїнств мають і недоліки. Наприклад, нержавіючі ємності самі по собі важкі. А якщо в них додати браги, то пересунути їх під силу не кожному. Подібна ситуація і з скляним резервуаром. Крім того, з ними потрібно бути дуже обережними. Адже один невірний рух і замість самогоноваріння будете займатися вологим прибиранням і пошуком нової ємності. А коштує вона зовсім не дешево.
Тому більшість самогонників надають перевагу пластиковим ємностям. Вони міцні, легкі і за ціною привабливі. І не лякайтеся слова «пластик». Брага неагресивна, тому контакт з пластиком цілком безпечний. Головне, щоб резервуар був з харчового пластику. Перевірити це можна за маркуванням «чарка з виделкою».
Гідрозатвор
Виконує захисну функцію. Цей аксесуар бажаний, але якщо не бачите в ньому необхідності, можете не використовувати. Він потрібен для випускання вуглекислого газу з резервуара для бродіння. Назад повітря потрапити не може. Відповідно не потрапляють і бактерії, які можуть нашкодити дріжджовий культурі.
Ще одна його функція - сигнальна. Особливо корисна вона для самогонників-початківців, оскільки завдяки бульканню можна дізнатися, як йдуть справи в бродильній ємності. Як тільки булькання припиняється, значить брага готова.
Термометр
У самогоноварінні термометр - це права рука. Адже дріжджі потрібно додавати в сусло температурою до 40 С, інакше доведеться шукати інші дріжджі. Також важливо тримати брагу в потрібному потрібному температурному режимі, так як дріжджі до температури досить вибагливі: не менше 18 і не більше 40 градусів. Інакше вони заснуть або помруть. А без термометра дізнатися температуру можна тільки телепатичним способом. Звичайно, якщо ви володієте такими здібностями.
У винокурінні використовують 3 види:
- Біметалічний - встановлюють на апарат;
- Електронний термометр - для отримання швидкого результату;
- Скляний - швидше електронного, але по зручності відстає.
Також можна користуватися термометром-наклейку. Його наклеюють на резервуар. Таке пристосування зручне і недороге, але показники далекі від точності.
Спиртометр
Без нього в самогонноміц справі - як без рук. Якщо точність міцності алкоголю не важлива, то цілком достатньо купити побутовий спиртометр. Але краще відразу запастися цілим комплектом: три види спиртометром АСП-3 і мірний циліндр. Кожен з них виконує свою функцію:
- АСП-3 0-40 - вимірює міцність в діапазоні від 0 до 40.
- АСП-3 40-70 - використовується для вимірювання від 40 до 70.
- АСП-3 70-100 - призначений для визначення міцності від 70 до 100.
Додаткові аксесуари
Також вам знадобиться мірний стакан - для відмірювання цукру і води, мішалка, каструлі різних об’ємів, ложки, склянки та інший посуд, який знайдеться на кухні в кожного господаря або господині.
З чого зробити самогон: головні інгредієнти
Як вигнати хороший самогон? В першу чергу підготуйте якісні складові. Для виготовлення цукрової браги потрібно всього 3 інгредієнта:
- Вода
- Цукор
- Дріжджі
На перший погляд все просто, але до них також є свої вимоги.
Вода
Це основа всього готування. Вона становить більшу частину браги. Щоб отримати якісний продукт, використовуйте чисту, м'яку воду, що не містить домішки. Якщо плануєте брати воду з-під крана, перед використанням її потрібно відстояти 2-3 дні, після чого злити з осадків.
З водою з джерела або колодязя також потрібно бути обережними. У ній можуть бити мінерали та природні солі, які гнітюче впливають на дріжджі. Показником води невідповідної якості може бути слабка зброжуваність дріжджів, швидке завмирання, солодкуватий смак браги і, як результат, маленький вихід готового продукту.
Також ні в якому разі не робіть брагу на кип'яченій воді. У ній відсутній кисень, необхідний для життєдіяльності дріжджів. Якщо інший немає, тоді в процесі набирання пустіть її тонкою цівкою. Це збагатить рідину потрібною кількістю кисню. Також можна застосувати компресор з акваріума. Тільки не перестарайтеся, так як надлишок кисню дріжджям на користь також не піде.
Цукор
Використовується в якості їжі для дріжджового грибка. Тому як їх нагодуйте - такий результат отримаєте. Якщо в даній сировині ви не бачите ніяких перешкод, то даремно. Адже серед пропонованого на прилавках магазинів цукру дуже складно знайти натуральних продукт, зроблений з буряка або очерету. А саме такий дозволяє приготувати самогон вищої якості.
Підібрати відповідний цукор, на жаль, можна тільки набиваючи шишки на власних помилках. Пробуйте продукцію різних виробників, запам'ятовуйте результат і з часом знайдете те, що підходить саме вам.
Дріжджі
Основні учасники бродильного процесу. Вони поглинають глюкозу і виділяють спирт з вуглецем. Для готування домашнього алкоголю підходять абсолютно всі дріжджі. Але врахуйте, що саме вони відіграють ключову роль виходу і наділення запахом готової продукції.
Якщо не хочете соромитися отриманого результату, краще застосовувати винні або спиртові дріжджі. Вони призначені конкретно для приготування спирту, тому вихід гарантовано буде великим, а вміст продуктів життєдіяльності - мінімальна. Такий алкоголь матиме приємний аромат і незначну кількість сивухи.
Для збільшення виходу і якості алкоголю також можна додавати компоненти підгодівлі, які містять азот і фосфор.
А тепер можна приступати до 5 етапів з яких ви дізнаєтеся як правильно готувати самогон. Якщо це не перша ваша спроба варіння міцних домашніх напоїв, то, дотримуючись рекомендацій, зможете вигнати алкоголь в сотні разів краще попередніх.
Як приготувати самогон дома всього за 5 кроків
За тисячі рік існування цього міцного напою в способі приготування мало що змінилося. Хіба що додалися нові заключні етапи, що дозволяють більш вдосконалити готовий напій.
Готуємо сусло
Базова сировина для браги готується з 2 інгредієнтів: води і продуктів, що містять глюкозу. Для звичайного самогонного напою використовується цукор. Бренді готують на фруктах, ягодах або варенні. Для готування віскі беруть солод або зерно.
Краще починати з класичного сусла на основі звичайного цукру. Для його готування на 20 л води знадобитися 4 кг цукру. Залийте в резервуар і ретельно розмішайте. Все - основа готова.
Робимо брагу
Сусло перетворюється в брагу після входження в нього дріжджів. Додавати їх потрібно тільки в охолоджене сусло (t до 28 °C). Якщо висипати дріжджі в гаряче сировину, то вони загинуть.
Додавши дріжджову культуру резервуар накрийте кришкою. Для забезпечення виходу вуглекислого газу встановіть гідрозатвор і залиште на 5 днів у теплому місці (20-25 °C). За цей час дріжджі переробляють глюкозу в спирт. Але точний термін закінчення бродильного процесу залежить від виду дріжджів.
Перевірити готовність браги можна за трьома ознаками:
- Гіркувато-кислуватий присмак вказує що цукор перейшов в спирт.
- Відсутність піни і шипіння.
- Прозорість та утворення осаду.
Якщо ваша брага відповідає всім ознакам, то можна переходити до освітлення. Цей процес потрібен для остаточного видалення дріжджових залишків, які, якщо їх не прибрати, додадуть напою неприємний післясмак і аромат.
Освітлення браги проводиться за допомогою бентоніту (порошкоподібна біла глина) з розрахунком 1 ст. л. на 10 л браги. Протягом доби він повністю збирає всі залишки бродіння і осідає на дно.
Перегонка браги в спирт
Це найцікавіший етап. Яким апаратом буде проводиться перегонка, вирішувати вам. Можете користуватися навіть саморобними агрегатами. Але все ж краще купити готовий самогонний апарат. Нехай і недорогий. Але навіть такий не тільки заощадить ваш час, але і забезпечить однаковий і необхідний результат.
Ми наведемо приклад роботи агрегату з сухопарнику.
Перш за все добре промийте агрегат. Заповніть його брагою на ¾. Підключіть до змішувача і встановіть на плиту. Рідина повинна закипіти. Сирець відбирається поки термометр не досягне показника на 98 ⁰С.
Спирт першої перегонки для вживання не призначений. Він містить безліч шкідливих домішок. Тому такий продукт обов'язково повинен пройти очищення. Як зробити якісний самогон? Просто проведіть другу перегонку.
Робимо самогон - етап 4
Даний етап дозволить перегнати сирець в алкоголь. Для цього розбавте спирт з питною водою до 20-25 градусів. Тільки врахуйте: самогонний продукт додаємо в воду, а не навпаки. Інакше напій стане каламутним.
Схему підключення до самогонного апарату використовуємо ту ж саму. Тільки тепер вам будуть потрібні допоміжні обладнання: спиртометр і мірний циліндр.
Для другої перегонки розділіть отриманий продукт на три частини:
- «Голови». Найшкідливіша частина. Від неї потрібно позбутися способом відділення від «тіла». Щоб зрозуміти яку частину відбирати, потрібно дізнатися обсяг абсолютного спирту. Для цього користуйтеся формулою: обсяг сирцю помножити на міцність і розділити на 100. Наприклад: 30 л х 25 С / 100 = 7,5 л. «Голови» - це 10% від отриманого результату. В даному випадку 750 мл.
- Тіло. Це той продукт, який ми будемо вживати. Його відбирають після «голів» до того часу, поки спиртометр буде не покаже міцність 45⁰.
- Хвости. Те, що залишається після тіла. Це теж шкідлива частина, тому її також потрібно відокремити.
Очищаємо самогон
Міцні напої власного виробництва очищаються за допомогою березового або кокосового вугілля. Існує два способи:
- Настоювання. Дно резервуара заповнюється вугіллям, потім заливається алкоголь. Залишається на 2-4 години з періодичним помішуванням.
- Фільтрація. Напій пропускається через посудину з отвором, наповнену вугіллям.
Увага! Не забудьте очистити вугілля від вугільного пилу. Якщо цього не зробити, напій може помутніти.
Після очищення алкоголь можна вживати. Але не забудьте його розбавити у воді за тим же способом, що ми вже згадували: спирт додаємо в воду.
Як бачите, приготувати самогон дома може кожен і це дуже просто. Але даний спосіб приготування самогону - це тільки вершина айсберга. Існує безліч рецептів, за якими можна сміливо експериментувати над новими напоями, смаками з використанням різних інгредієнтів.
Коментарі